Zarejestrowanych pracowników: 2
Inicjatywy pracowników: 1Zobacz inicjatywy
Jesteś pracownikiem? Zarejestruj się ANONIMOWO
Dodaj inicjatywęDodawanie inicjatyw dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Nie masz jeszcze konta? Załóż je bezpłatnie!
Podwyżki dla obecnych pracowników zamiast zatrudnienia nowych pracowników zarabiających więcej
Rozwiń
Inicjatywę wspierało 1 pracownik
Status: Zakończona bez wydania oświadczenia w terminie
1
Treść inicjatywy
23.01.2017

Nie od dziś znana jest zasada Atosa: Lepiej zatrudnić nowego pracownika i zapłacić mu więcej, niż dać awans i podwyżkę obecnemu. Jeżeli Firma zaczęłaby doceniać obecnych pracowników i dawała możliwość awansu i podwyżek rotacja pracowników byłaby zdecydowanie mniejsza. Zmalałaby również frustracja pracowników, którzy muszą uczyć nowe osoby, które na start zarabiają więcej niż pracownicy pracujący kilka lat w organizacji.

Dodawanie opinii jest dostępne dla pracowników zarejestrowanych w systemie iniJOB.
Pamiętaj że w iniJOB zawsze jesteś anonimowy - również gdy dodajesz opinie.
Opinie zawierające treści niezgodne z regulaminem zostaną usunięte.
Dodaj opinię
Ten pracodawca nie otrzymał jeszcze żadnych opinii.
Komentarze
Komentarze: 12
Możliwość komentowania jest dostępna dla wszystkich osób - prosimy o przestrzeganie Regulaminu
 • Ja bym chciał zarabiać 100mld miesięcznie. Euro.
  22.03.2017Podpis: Bidota
 • Ludzie w Polsce się boją bo od początku edukacji wprowadza się metodologię strachu, ocen i podporządkowania.
  27.01.2017Podpis: Obserwator
 • Dokładnie
  27.01.2017Podpis: gość22
 • ale żeby coś zmienić w Polsce to musicie działać, a nie tylko na narzekać na forum! macie iniJOB - zarejestrujcie się i przesyłajcie info do pracodawców - niech się mierzą z wyzwaniami od pracowników
  27.01.2017Podpis: gość
 • ale żeby coś zmienić w Polsce to musicie działać, a nie tylko na narzekać na forum! macie iniJOB - zarejestrujcie się i przesyłajcie info do pracodawców - niech się mierzą z wyzwaniami od pracowników
  27.01.2017Podpis: gość
 • Po pierwsze należy żądać zrównania pensji z tymi zachodnioeuropejskimi. Jak masz kasę w portfelu to każdy problem sobie samodzielnie rozwiążesz i nie musi Cię niańczyć pracodawca.
  26.01.2017Podpis: Obserwator
 • Ceny w Polsce i na zachodzie są identyczne a pensje 8 razy niższe. Idźcie do Lidla w Niemczech i w Polsce. W Polsce coś za 4zl i w środku 330gram a w Niemczech też 4zl i 500gram. Każdy na IniJob po pierwsze powinien żądać wyrównania pensji do tych zachodnioeuropejskich. Ludzie Polacy są mega zdolni, nie bójcie się do tego przyznać. Nie bójcie się cenić.
  26.01.2017Podpis: Obserwator
 • W ogóle to jest słaba inicjatywa. Powinno być: wyrównanie płac i zrównanie stawek do stawek zachodnioeuropejskich. Taka sama płaca za taką samą pracę. W końcu żyjemy w globalnej wiosce! Jak coś zmieniać to na lepsze i iść na maksa, bo i tak negocjator Ci coś utnie. Niech ucina ze szczytu. Trzeba iść na maksa, a nie małymi gównianymi krokami.
  26.01.2017Podpis: Obserwator
 • 2/2 Polak potrafi tyrać 20 lat za obiecanki cacanki. Może Inijob uświadomi ludzi, że nie są niewolnikami i że sukces pracodawcy zależy od pracowników, których należy wynagradzać odpowiednio. W czym Polak jest rożny od Niemca? To samo DNA, 2 nogi, 2 ręce. Podobna edukacja. Polska w rankingach stoi bardzo wysoko. Tylko, że to Polska, to mamy z siebie robić niewolników?
  26.01.2017Podpis: Obserwator
 • Dokladnie. Tylko "ewentualne", co nie jest jednoznaczne z tym, że są i są to tylko wyrównania. W końcu to kraj Misiewiczów. Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie oficera. Polacy się nie cenią. Jedzcie do Hiszpanii. Przerwy 15 minut co 45 minut. Robią tylko to co w umówię, jak coś ponad, to mają wyjebane lub chcą ekstra kaskę. W Polsce tyrasz za obietnice czegoś w przyszłości czego nigdy nie dostajesz. Na zachodzie najpierw zapłata potem wykonanie i dlatego tam zarabiają 8 razy tyle co w Polsce za to samo.
  26.01.2017Podpis: Obserwator
 • Nie prawda, że tak jest wszędzie. Znam Firmy, w których co rok jest przegląd wynagrodzeń i ewentualne wyrównania.
  25.01.2017Podpis: Zainteresowany
 • Ale przecież tak jest wszędzie. Wszystkie firmy w kraju musiałyby to zmienić. Pytanie, czy Atos będzie pierwszy, czy odważy się zostać pionierem?
  24.01.2017Podpis: Obserwatror